TEB Konut Kredisi Hesaplama

tebTEB Konut Kredisi’nin sunduğu uzun vade, düşük taksit seçeneklerle kira öder gibi ev ve iş yeri sahibi olmak mümkün. Kredi almadan önce TEB konut kredisi hesaplama araçları ile istenilen kredi tutarı ve vadede aylık geri ödeme tutarları kolayca hesaplanabilir.

TEB Konut Kredisi Hesaplama Aracı

Konut Kredisi Hesaplama aracı kullanılarak alınacak kredi tutarına göre aylık taksit miktarı kolaylıkla hesaplanabiliyor.

Konut Kredisi
Loan Amount: 30.000 TL
Duration: 0 ay
Apply
%
Monthly Payment
30.000 TL
Total
0 TL

En Uygun Konut Kredisi Sunan Bankalar

Garanti Bankası %2 Peşin Faizli Kiracıya Mortgage
%0,86
×
Garanti Bankası %2 Peşin Faizli Kiracıya Mortgage
Loan Amount: 50.000 TL
Duration: 0 month
Monthly Payment
50.000 TL
Total
0 TL
Garanti Bankası Sabit Faizli Mortgage
%1,24
×
Garanti Bankası Sabit Faizli Mortgage
Loan Amount: 50.000 TL
Duration: 0 month
Monthly Payment
50.000 TL
Total
0 TL
İş Bankası Ev Kredisi
%1,25
×
İş Bankası Ev Kredisi
Loan Amount: 50.000 TL
Duration: 0 month
Monthly Payment
50.000 TL
Total
0 TL
Halkbank Konut Kredisi
%1,25
×
Halkbank Konut Kredisi
Loan Amount: 50.000 TL
Duration: 0 month
Monthly Payment
50.000 TL
Total
0 TL

İster konut kredisi almayı düşünün ister arsa alip ev yaptirin. Bütçeniz için en uygun konut kredisi paketinden yararlanabilirsiniz. Yukarıdaki bankalardan birini sectiktekten sonra Başvur butonuna tıklayınız. Sistemimiz sizin için en uygun konut kredisini bulacaktır.

TEB Konut Kredisi Başvurusu için Gerekli Belgeler

  • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi fotokopisi **
  • Gelir Belgesi / Maaş Bordrosu ***
  • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için, son 3 yıllık “bilanço” , “vergi levhası” ve “ticaret sicil gazetesi”
  • Satın alınacak konuta ait kat mülkiyeti veya kat irtifakı tapusu

* TEB, kredi başvurularını serbestçe değerlendirme ve uygun görmediği başvuruları onaylamama hakkına sahiptir. TEB, konut kredi başvurusu esnasında yukarıda sayılan belgeler dışında sair belgeleri talep etme hakkına sahiptir.
** Yurtiçi yerleşik yabancı uyruklu kişiler için pasaport, çalışma ve oturma izni beyan edilmelidir.
*** Ücretli çalışan kişiler için, maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın izma sirküleri beyan edilmelidir.

Emekli kişiler için emekli aylığı bildirim yazısı veya Emekli Sandığı emekli tanıtım kartı veya maaşını gösterir banka ekstresi beyan edilmelidir (Emekli kişi aynı zamanda çalışıyor ise,bu belgelere ek olarak iş yerinden alacağı bordro veya gelir belgesi ile, emekli maaşında haciz kesintisi olup olmadığına dair son 1 ay içinde alınmış yazıyı da beyan etmelidir).

1. Herşey Dahil Konut Kredisi

Kredi kullanımı esnasında doğacak tüm masraf  (Ekspertiz ücreti, ipotek masrafı, DASK, konut sigortası, ferdi kaza sigortası masrafları vb) ve yasal vergi tutarlarını da aynı konut kredisi içinde kredilendirebilir ve tüm masraflar uzun vadede rahatça ödenebilir.

2. Al-Kirala Konut Kredisi

Yatırım amaçlı alınan gayrimenkullerde uygun faizle ve uzun vadede kullanılan konut kredisi türüdür.

3.Esnek Kademeli Konut Kredisi

Esnek Kademeli Konut Kredisi harcamalara göre ödeme planının belirlenebileceği kredi tipidir.  Ödeme tutarlarını kredi kullanacak kişi, gelirine göre belirleyebilir.

4. % 100 Konut Kredisi

Peşinatı olmayan kişilere yönelik kulladırılan  kredi tipidir.  Normal konut kredisi kullandırımlarında 
sSatın alınacak konutun ekspertiz değerinin %75’ine kadar kredi verilir. Kalan %25’lik kısmın ise tüketici tarafından peşin karşılanması gerekir.  TEB %100 konut kredisi ile nakit karşılık ya da  kredi kullanacak kişiye ait ikinci bir gayrimenkul ipoteği ile kredi %100’e tamamlanır.

Geri ödeme sürecinde, kalan kredi bakiyesi ikinci teminata  gerek olmayan tutara indiğinde, kredinin kapanmasını beklenmeden ikinci ipotek veya nakit bloke kaldırılır.

5. Anapara Ertelemeli Konut Kredisi

Konut kredisi hemen alınarak, anapara ödemesine 36 ay sonra başlanabilir. Böylece ilk taksitlerde faiz yükü azaltılır. Anapara Ertelemeli Konut Kredisi ile 36 aya kadar kullanılan konut kredinin sadece faizi ödenebilir. Sadece faiz ödenen bu dönemden sonra başlayan kredi taksitleri, anapara ertelemesi yapılmayan ödeme planı ile aynı olur.

6. Dönem Ödemeli Konut Kredisi

Gelire göre konut kredisi 2 veya 3 ayda bir ödemeli olarak taksitlendirebilir. Dönem Ödemeli konut Kredisi ile her ay kredi taksidi ödemeden diğer harcamalar da rahatça yapılabilir. Dönem faizi, ödeme yapılacak dönem periyodu ve faiz oranı baz alınarak hesaplanır ve oluşan bu faiz ile dönemlik taksit tutarları hesaplanır.

7. Kademeli Azalan Konut Kredisi

TEB Kademeli Azalan Konut Kredisi gelecekteki gelir ve giderler öngörülerek kredi taksitlerinin azaltılmasını isteyenler için kullandırılan konut kredisi tipidir. TEB Kademeli Azalan Konut Kredisi’nde kredi taksitleri ilerleyen vadelerde kademeli olarak azaltılabilir.  Kredi taksitleri sabit tutarlar ile ödemeye başlandıktan belirli bir süre sonra, daha düşük tutarlı taksit ödemeye başlanayabilir, taksit azaltma belirli periyotlarla ve oranlarla sürdürebilir.

8. Kademeli Artan Konut Kredisi

Kademeli Artan Konut Kredisi’nde konut kredisi geri ödemesi düşük taksit tutarları ile başlar, gelecekteki gelir artışına göre taksit tutarları artar.
Kredi taksitlerine düşük ödemeler ile başlamak ve ileriki dönemlerde kademeli olarak arttırmak isteyenler için uygun kredi tipidir. Ödenecek taksit tutarları, gelirdeki artışa göre, belirli periyotlarla ve oranlarla, örneğin 6 veya 12 ayda bir olarak arttırılabilir.

9. İndirimli Konut Kredisi

Kredi taksitlerinin düşük tutarlı olması için belirli bir miktarın baştan peşin olarak ödendiği konut kredi tipidir. Kredi tutarının %1 ile %5’i arasındaki tutar en başta peşin olarak ödenip, kredi faiz oranında indirim sağlanır.

10. Ara Ödemeli Konut Kredisi

Gelir artışına bağlı olarak kredi vadesi boyunca istenilen aylarda ve istenilen tutarda ara ödeme yapılarak kullandırılan kredi tipidir. Kredinin bir kısmını kapatılıp, ödemeler azaltılabilir.  Ara Ödemeli Konut Kredisi ile ara ödeme yapıldığı zaman, kredinin geri kalan tutarı, geri kalan aylara eşit olarak dağılır.

11. Molalı Konut Kredisi

Kredi ödemeleri düzenli yapıldığında her sene 2 ay boyunca kredi geri ödemelerine ara verilebilir. Konut kredisi ödemelerine, gecikme faizi olmadan yılda 2 defa ara vermek diğer ihtiyaçlara da para ayırabilme olanağı sağlar. Ödemeleri düzenli yapılan kredi TL cinsinden eşit taksitli olmalı ve kredi kullandırım tarihinden itibaren en az 6 ay geçmelidir.